Nejbarevnější města v Irsku

Když se zmíníte o Irsku, tak většina lidí si vybaví Dublin, Cork, Galway a pak známá místa, které můžete vidět v Game of thrones, Vikingové nebo PS.Miluji tě. Ačkoliv jsem jela do Irska kvůli přírodě, tak mě uchvátily barevné domy, jenž rozzářily každé město nebo vesnici. Představte si, že se přemísťujete z jednoho města do druhého, projíždíte krásnou přírodou a najednou se objevíte ve městě, ve kterém se nachází pestrobarevné domy. Irsko je taková harmonie kontrastů a tentokrát bych vám chtěla představit ty nejbarevnější města, která mě v Irsku zaujaly. 

Kinsale | County Cork 

Kde jinde začít nebo skončit turistickou cestu Wild Atlantic Way než v tom nejbarevnějším městě v Irsku. Přímořské město je proslulé svými úzkými uličkami a výrazně pestrobarevnými domy, které jsou ve většině případů dozdobené květinami. Můžete se procházet uličkami, zapadnout do obchodů, jenž nabízí místní produkty nebo se podívat do přístavu, odkud lze pozorovat tuleně (při trošce štěstí). Pokud budete chtít rychle něco k jídlu, tak doporučuji si zajít do nejstaršího fish&chips v Corku. Moc krásné prostředí s výhledem na přístav, ryby jsou čerstvé a na Irsko dobré ceny. 

Cobh | County Cork

Cobh se stal důležitým přístavem pro Iry, kteří odtud odplouvali do USA s nadějí lepšího života a teplého domova. Zde i Titanic naposledy zastavil než narazil do ledovce. Historie na vás dýchá z každé zdi domu, ale hlavním důvodem, proč sem lidé jezdí jsou barevné domy, které stojí v řadě před katedrálou St. Colman. Tento pohled je přímo magnetem pro fotografy. A rozhodně se není čemu divit. 

Dingle | County Kerry 

Středověké město, s výhledem na kopce a rušný přístav, vás spíše naláká na slavného delfína Fungie, který se tu pohybuje od roku 1983. Pokud budete mít více času, tak si projděte Dingle po uličkách. Domy jsou krásně zbarvené a některé jsou zdobeny i malbami delfínů, námořnických předmětů a lodí. Ačkoliv jsme si město procházeli za deště, tak nám vůbec nepřišlo smutné. Barevné domy rozzáří ulice i za silného deště a mlhy. Nějaké deprese tu nemají šanci. 

Clonakilty | County Cork

Okouzlující pobřežní město Clonakilty, známé mezi místními jako ,,Clon", vám ukradne srdce barevnými obchody a hospody, ve kterých najdete tradiční produkty. Rozkvetlé květiny, jenž se nachází po celém městě, dodávají město kouzelnou atmosféru, takže si chvílemi bude cítit jako Alenka v říši divů. Vyzkoušejte tu tradiční Clonakilty Black Pudding, zajděte do obchodu se sladkostmi a poslechněte si živou hudbu v hospodě. Zde se budete cítit jako doma. 

Timoleague | County Cork

Timoleague je malé městečko, které se nachází mezi Kinsale a Clonakilty. Najdete tu zříceninu opatství, která je z jedné strany obklopena vodou a druhou krásnými barevnými domy. Městečko není nijak velké, ale pokud budete přejíždět mezi městy Kinsale a Clonakilty, tak si zde udělejte zastávku. Nachází se tu velmi dobrý pub Monk´s Lane, který patří mezi nejlepší hospody v Corku. 

Waterville | County Kerry

Watervillle, je malé přímořské město, které se nachází na slavném Ring of Kerry a Wild Atlantic Way. Barevné domky, z nichž většina má výhled na oceán, jsou umístěné mezi kopci. Město též pořádá festival Charlieho Chaplina, který tu nějakou dobu pobýval a vlastnil hotel, takže se město ještě více vyzdobí barevnými praporky a vlaječky, které městu přidají na veselé atmosféře.

Killarney | County Kerry 

Killarney je malé ale velmi živé městečko, které leží uprostřed nádherné přírody. Město jsme objevovali až k večeru, ale nešlo si všimnou barevných ulic, které byly nazdobené praporky. Mísí se tu typické kamenné domy s barevnými, na jejichž oknech jsou vystavené barevné květiny. Ačkoliv v obchodech vládne zelená barva, tak tu objevíte obchody, které jsou sladěné do fialové nebo modré barvy. Prostě barvy, barvy, barvičky. 

Cork&Dublin

Pokud milujete barevné domky a nemáte tolik času, tak zůstaňte v hlavním městě Dublinu, kde objevíte mnoho street artu. Za sebe mohu doporučit Cork. Často přemýšlím, jaké město je hezčí, živější a barevnější. V každém se něco najde a je jen na vás, co vám vyhovuje. Byli jste v Irsku a jaké město byste zařadily mezi nejbarevnější? 
Share:

8 Comments

 1. Ty barevné domečky jsou jak z pohádky a rozhodně zvednou člověku náladu v tom škaredém počasí. Miluji přírodu a do Irska bych se ráda někdy podívala, docela mě láká právě Skandinávie kvůli přírodě.
  Terezah-style

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Příroda v Irsku je nádherná a já už teď vím, že se tam budu často vracet. Nejradši bych tam zůstala. :D

   Vymazat
 2. To je fakt paleta barev! :) Nádherně všechny ty domky a ulice kontrastují s tím, pravděpodobně typickým, pošmurným počasím! :) Do Irska se moc chci podívat právě kvůli přírodě, ale teda jestli se tam někdy dostanu, nesmim zapomenout i na tato místa! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak přeji, ať to brzy vyjde a podíváš se do Irska. Je to tam moc pěkný. :)

   Vymazat
 3. Ty fotky jsou moc hezké :) Já bych do Irska jednou určitě chtěla. Hlavně teda kvůli přírodě jak píšeš, ale ty baráčky? To je krásný :3

  MagicBeautyLife

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Mě barevné domky dost překvapily. Čekala jsem typické anglické cihlové domky a ono ejhle nic. :D :) Tak ať to vyjde. :)

   Vymazat
 4. Tak tohle je hodně luxusní, tam chci! :-O

  OdpovědětVymazat
 5. Tak to je teda boží! :) Fakt nádherné, tam bych se taky ráda podívala.

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za váš komentář :)