Den první v NYC: Špatný začátek se šťastným koncem

Stojím mezi vysokými budovami, jejichž nejvyšší patra sotva vidím. New York, nikdy nespící džungle, kde místo stromů a keřů stojí mrakodrapy. Když jsem vyšla z metra, tak mě na chvíli pohltila panika. Nepořádek, bezdomovci, žádné stromy a dav lidí. Jak ten týden v New Yorku přežiji? 


Náš první den nezačal moc dobře. Zakoupili jsme si pasy na památky u společnosti New York Sightseeing Pass. Tato společnost, jak nám bylo později řečeno, patří Židům, kteří ten den slavili svátek. Nepracovali, jejich kancelář byla zavřená, nejezdily vyhlídkové autobusy a na některé památky byl omezený přístup. Žádné upozornění jsme nedostali, takže si umíte představit, jak je člověk naštvaný, když si zaplatí lístek za dvě stě padesát dolarů na pět dní a z toho jeden den nefunguje. Druhý den když jsme přišli do kanceláře s reklamací, tak se nám dostalo pomalu k posměchu. Nezbývalo nic jiného než zvýšit hlas a nenechat se. Navíc jsme se chytli toho, že nabízejí v letáku Empire State Building a přitom smlouva s nimi skončila již v létě. Nakonec jsme dostali jeden den navíc, ale myslím si, že to bylo spíše kvůli zákazníkům, kteří slyšeli naše stížnosti a odcházeli ke konkurenci. Mimo toho jsme vždy stáli fronty na lístky, ačkoliv jsme měli aplikace v mobilu i potvrzení na papíře. Plýtvání papírů a stejně se frontám nevyhnete. Chybami se člověk učí. 

Když jsme se dozvěděli, že tedy společnost nepracuje, tak jsme pozměnili plán a první zastávkou se stalo Interpid Sea, Air Space Museum. K naší smůle ani cesta k muzeum se neobešla bez obtíží. Taxikář se nás snažil obrat a odvezl nás úplně jinam, ačkoliv mu sestra ukázala přesnou adresu. Začalo další hádání a rozčílení. V New Yorku si nesmíte nic nechat líbit. Byla jsem v tu chvíli naštvaná a zklamaná, jací lidé dokáží být. Co jsem zatím viděla? Nepořádek na ulicích, davy turistů,  společnost, které jsme zaplatili nemalé peníze a nefungovala a taxikáře, který nás chtěl obrat. Ještě přidám hluk a ten smrad. Vítejte v New Yorku!! Ale zkusme nedat na první dojem. 


První zastávka: Intrepid Sea, Air Space Musem 

Nedělám si legraci. Naše první kroky vedly do leteckého muzea. Američané dobře ví, jak vás zaujmout, zasvětit vás do historie a seznámit vás s leteckou technikou. Muzeum se nachází na letadlové lodi USS, jenž se je zakotvena na řece Hundson a na její palubě můžete vidět letadla a také raketoplán Enterprise.  A mimo toho se vám naskytne opravdu skvostný pohled na letadla v horní palubě s pozadím rozlehlých budov v New Yorku. Navštívila jsem mnoho leteckých muzeích, ale tohle je unikát. 


A jestli vám tohle nestačí, tak se tu ještě nachází ponorka. Než však vstoupíte dovnitř, tak si budete muset chvíli počkat. Co také Američané dobře umí? Zpeněžit vše, co se dá a dostat z vás i ten poslední cent. Než jsme vešli do ponorky, tak jsme čekali a na nás dojde řada na focení (my jsme to nevěděli). Fotit vás budou chtít úplně všude. My jsme se s tím setkali v zoo, One World Observatory, Empire State Building a v muzeích. Jeden balíček stojí přibližně šedesát dolarů. My jsme si pořídili jeden na památku. 


V muzeum jsem se vůbec nenudila. Vše je moc pěkně zpracované, můžete se na lodi i najíst (a za mě dobrý) a odejde s velkým množstvím informací. Muzeum s ponorkou a s přestávkou na oběd nám zabralo více ne tři hodiny a myslím, že někteří tam zůstanou i celý den a litovat nebudou. 


Druhá zastávka: Empire State Building 

Z muzea jsme se přesunuli k Empire State Building. Poprvé jsem si připadala jako v Disneylandu. Nastoupíte do výtahu a při jízdě vám nad hlavou promítají ukázku, jak se ,,budoval" Empire State Building. Chvílemi se mi klepaly kolena, jak je ukázka autentická.  A výhled? Nádhera. Vidíte opravdu daleko a můžete se tak prstem procházet po každé ulici v New Yorku. Pokud vás zajímají, jak dlouhé jsou fronty na takovou atrakci, tak vám vykouzlím úsměv na tváři, protože se dostanete nahoru během pár minut. Horší je to dolů. My jsme nakonec zvolili cestu po schodech a vyhnuli se tak půl hodinovému čekání. A nebojte se, suvenýry neminete. To vám tu nedovolí. 
Třetí zastávka: Times Square 

Z Empire State Building jsme došli na Times Square, které je proslavené svými bilboardy a několika wattovými reklamami, které svítí čtyřiadvacet hodin denně. Jedná se o konečnou scénu s desítkami divadel, restaurací a obchodů. Když jsem stála na tomto náměstí a pozorovala tu atmosféru, tak si nešlo nevšimnou, že ačkoliv bylo sedm hodin, tak díky osvětlení to tu vypadá jako za jasného dne. Tak silná ty světla jsou. Co bych tady doporučila a co rozhodně nesmíte vynechat, tak je Hard Rock Café, kde jsme zakončili den u dobrého jídla a skvělého piva. Tak to byl náš první den, který nezačal úplně dobře, ale nakonec se velmi vydařil. 
Share:

4 Comments

 1. Tak tohle nevymyslíš. -_- :D
  Každopádně je super, že to dopadlo, jak to dopadlo.

  OdpovědětVymazat
 2. Tak každý den nemůže být perfektní. :D

  OdpovědětVymazat
 3. Tvoje fotky jsou magické! Muselo to být skvělé i přes ty drobné nehody :P
  Btw, máš opravdu krásný a čtivý blog :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc za krásný komentář. Moc mě to potěšilo :)

   Vymazat

Děkuji moc za váš komentář :)