Jak šetřím na cesty přes internet

Také patříte mezi milovníky cestování, ale zároveň řešíte, jak si na cesty našetřit? Kde vzít nějakou kačku navíc a trochu si přilepšit? Pro mě je tento rok velmi výjimečný, jelikož se mi podařilo si splnit pár snů. Začala jsem v Rakousku, užila si pár dní v Disneylandu a v Paříži, na kukačku si skočila do Polska, nyní pracuji v Irsku ( mimochodem velké plus pro cestování), v plánu je USA a ve vzduchu visí Rumunsko a Ukrajina. A jak si to můžu dovolit? Stačí mít plán, práci a když to nestačí, tak si najít další cesty...


Plán


1) Průzkum
Před plánováním celého výletu nebo dovolené si zjišťuji informace o cenách letenek, ubytování, jídla a dopravy. Když si vytvořím obrázek, tak vyhledávám články na webu s tipy na levnější ubytování, kde se dobře najíst a co doporučují místní lidé. 

2) Kolik chci našetřit?
Po průzkumu si udělám plán a spočítám si, kolik mě to bude celé stát. Vždy počítám s nějakou rezervou, jelikož nikdy nevíte, co se může stát. Úraz, ztráta zavazadel, hezká holka u baru,... a najednou prázdná peněženka. 

3) Za jak dlouho potřebuji peníze našetřit?
Tady záleží, zda jsem omezená datem nebo ne. Například jsem dostala lístek do Disneylandu, který jsem mohla uplatnit nejpozději do dubna 2018, takže jsem věděla, že do té doby musím odletět (škoda kdyby propadl) a od toho se odvíjela doba šetření. Po stanové částce a počtem dnů/týdnů/ měsíců vím, kolik peněz si musím dát každý týden na stranu a tak začíná mé šetření.

4) Čeho jsem schopná se vzdát?
Každý člověk je originální a ví, čeho se chce a nechce vzdát. Hodně cestovatelů vám řekne, ať prodáte auto, nechodíte do fitka nebo že se máte vzdát kafíček s  kamarády. To všechno vám jistě pomůže a je rozumné se vzdát auta, když se chystáte na delší cestu nebo nevíte, kdy se vrátíte, ale já miluji řízení auta a opravdu se toho nechci vzdát. Tak stejně budu chodit na dortík do C´upu s mým kamarádem. Mám z toho dobrý pocit a proč se hned všeho vzdávat, že? Naopak vím, že nejsem žádná fashion maniačka a čím méně věcí vlastním, tím jsem spokojenější. Takže ráda prodávám své oblečení a kousky, které neunosím. A stejně mi pořád přijde, že toho mám hodně.

A teď k jádru věci... 

Práce a obálkování 
Z mé výplaty si dávám 10 % na stranu, které si vkládám do obálky. To je pro mě základ, ale abych si přilepšila a nevyvíjela takový tlak, tak si sem tam něco přivydělám přes internet. A zde jsou mé tipy, které můžete vyzkoušet i vy. 

Vinted
Jak už jsem zmínila výše, tak ráda žiji v minimalismu. Čím toho méně vlastním, tím jsem šťastnější. Nikdy v životě jsem moc nenakupovala, většinu si půjčovala od sestry a sem tam zavítala i do fashion bazaru. Když už nějaký kousek nenosím, tak se ho snažím udat na vinted a jsem zatím spokojená. 

Ženy sro
Na tomto portálu si sice nemůžete vydělat peníze, ale za psaní článků, komentování a přidávání fotografií dostáváte body, které můžete směnit za kosmetiku, domácí spotřebiče, knížky atd. Já se takto snažím šetřit na kosmetice, ačkoliv by se teď hodila žehlička. Jednoduše napíšu pár článků a krém na mě bude čekat doma. 

Cashback: Tipli, Plná peněženka,... 
Cahback je novým trendem , který přináší další možnost úspory při nákupu na internetu, kdy se vrací určitá část z nákupu zákazníkovi. Začala jsem používat cashback na portále Plná peněženka a k tomu poté přidala Tipli.cz. A pokud máte týmového ducha, tak si můžete navzájem pomoci například v rodině a navýšit částku až o 6000 Kč. Stačí poslat odkaz známému, který se přes váš odkaz zaregistruje a on poté nakoupí a získá cashback v určité hodnotě. Krom cestovatelů tak tyto portály jistě uvítají rodiny v období Vánoc nebo fashion maniačky, jenž mohou získat cash back z obchodů jako ZOOT, Orsay, Ebay, GAP, Gant... 

Booking.com
Booking.com umožňuje hostům přístup do největší světové databáze ubytování. Krom toho nabízí mnoho výhodných nabídek, jenž mohou vám dost pomoci při cestování a nebo si můžete přes portál dokonce trochu přivydělat. Stačí opět poslat přátelům odkaz a poté, co Vaši přátelé uskuteční pobyt, který si zarezervují pomocí Vašeho doporučujícího odkazu, získáte vy i vaši přátelé odměnu patnáct dolarů. Mimo toho můžete získat pár dolarů, když budete plnit jejich výzvy, které jsou v podobě dotazníků, jenž vám zaberou max. 2 minuty. 

Turistika.cz
Tento portál doporučuji především lidem, které baví psát pro radost, jelikož si za články můžete vydělat peníze, ale počítejte, že začnete s halíři. Já začala na Turistiku.cz psát z toho důvodu, že mě to baví, mohu zde propojit blog a zvýšit si sledovanost. Též jsem však zvědavá, kolik mi to za rok může vydělat peněz a chystám si udělat výzvu, že si tímto způsobem vydělám na Rumunsko nebo Ukrajinu. Možná nemožné a možná že ne. Uvidíme! 

Copywriting
Občas se mi vyskytne nabídka, kdy píšu články za peníze. Pokud byste nad tímto uvažovali více, tak na internetu najdete mnoho informací, takže googlujte a vzdělávejte se. Své zakázky a tipy vám neprozradím, protože bych šla proti sobě. Za prvé jsem pořád na začátku, takže si své hlídám, abych o ně nepřišla a už se mi stalo (a není to tak dlouho), že jsem poradila a o zakázku za 5000 Kč jsem přišla. To prostě nas...

Airbnb
Cestovatelé velmi rádi používají Airbnb, kde za doporučení získávají peníze na ubytování. Když se nový host zaregistruje přes odkaz, tak získává cestovní kredit ve výši 725 Kč a jakmile dokončí pobyt, tak já dostanu 375 Kč. A mohu krásně střádat peníze na ubytování... Znám hodně lidí, co si takto užili ubytování na dovolené úplně zadarmo. Tak proč byste nemohli vy? Stačí si jen navzájem pomáhat a nikomu nic nezávidět. ;) 

Letgo 
Potřebuješ to prodat rychle? Vyfoť, sdílej, domluv a prodej. Tak jednoduché to je! Letgo používám už rok a nemohu si vynachválit. 

Tak přes tyto stránky, aplikace a tímto způsobem si ,,přivydělávám" a přilepšuji si na své cesty. A věřte, že to je minimum, co můžete udělat. Na internetu najde toho nespočet. Umíte tvořit webové stránky, děláte designy nebo máte blog s vysokým dosahem? Dejte o sobě vědět. Existuje nespočet stránek, kde můžete nabídnout váš talent, produkty a nebo jen tvrdou práci. Googlujte... 
Pokud máte nějaké portály nebo tipy, tak mi je hoďte do komentářů. I tímto můžete udělat někomu radost a já si ráda nějakou tu kačku do prasátka přihodím. 
PS: Potřebuji slevové kupony na veřejnou dopravu. :D


Share:

2 Comments

  1. Super tipy :) já hodně používám booking, když chci někam jet :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Když hledám ubytování, tak většinou začínám na bookingu. Airbnb je též dobré, ale ubytování, které bych si přála, tak je drahé většinou.

      Vymazat

Děkuji moc za váš komentář :)