Disneyland Paris - 2.část - Nejlepší atrakce

V první části jste se mohli dočíst, jak se do Disneylandu můžete dostat, pro koho tento pohádkový svět určitě není a kolik tato legrace minimálně stojí. Já si to se sestrou naplno užila a rozhodně bych jela znovu. Vybrala jsem pro vás osm atrakcí, z kterých dle mě určitě nebudete zklamání a ještě dlouho po návštěvě Disneylandu budete na ně rádi vzpomínat.Big Thunder Mountain (Frontierland) 

Tuto atrakci najde v části Frontierland ve westernovém městečku a poznáte ji dle oranžové hory. Zde na vás čeká tajemný vláček, který vás poveze kolem těžebního města. Můžete se zde těšit na ostré zákruty pod řekami dálného západu, temnotu která vás obklopí a rozsáhlé exploze. Vlak nezpomaluje a vy budete překvapeni, že to není nějaká pomalá jízda vlakem, jak jste očekávali. Ano, tato atrakce nás velmi mile překvapila a nečekali jsme, že to bude až taková jízda. Rozhodně by neměla chybět na vašem seznamu. 


Buzz Lightyear Laser Blast (Discoveryland)

Vzhůru donekonečna a ještě dál. Vyrazte do vesmíru a pomozte Buzzovi porazit Zurga v této laserové střelecké atrakci. Doporučuji především pro lidi, co rádi soutěží mezi sebou. Stačí si tu sednou do vozíčku, vzít laserovou pistoli a střílet na terče. A nezapomínejte se usmívat. Po střílečce vás čeká fotografie na památku. Takže úsměv. 😀


It´s a small world (Fantasyland)

Tohle bude nejšťastnější plavba vašeho života. Lodičky vás dovezou k zpívajícím panenkám, z nichž každá reprezentuje nějaký stát nebo kulturu. Cestujte přes všechny kontinenty a užívejte si harmonickou atmosféru, kterou podtrhuje navíc píseň It´s a small world. Tohle je moje nejoblíbenější atrakce v celém Disneylandu a není divu, že první kroky vedly právě sem.


Ratatouille: The Adventure (Walt Disney Studio Parks) 

Tak tady se proměníte v myš, kterou chytá rozzuřený kuchař. Nasednete si do vozíčku a nasadíte 3D brýle. Opravdu je to tak reálné, že jsem se chvílemi držela vozíčku, jelikož jsem si myslela, že jedeme z kopce dolů. Holčička vedle mě ze mě musela mít velikou legraci. Pokud tedy máte rádi pohádku Ratatouille a rádi chodíte do kina, tak vás tato atrakce jistě osloví. 


Rock ´n´ Roller Coaster starring Aerosmith 

3...2...1... Nádech. Tak takhle to vypadalo u mě. Nejrychlejší atrakce v podobě horské dráhy za doprovodu hudby Aerosmith a podtržená světelnými neonovými efekty. Tady se vám to srdce opravdu zastaví nebo naopak nahodí. Pevně se chyťte a užijte si jízdu svého života. Věřte že, se budete cítit jako rocková hvězda po zdařilém večírku.

Tak takhle jsem se opravdu neusmívala...


Studio Tram Tour: Behind the Magic (Walt Disney Studios Park) 

Krátký odpočinek od horských drah nebo jiných rychlých atrakcí si můžete užít na atrakci Studio Tram Tour. Uvidíte zde filmová kouzla a triky, zažijete přírodní pohromy a uvidíte mnoho rekvizit. A dokonce vás zavezou až do Londýna. Co se tam asi ukrývá? Že by Harry Potter? To zase musíte do jiného studia... Ale i bez slavného kouzelníka si tuto jízdu užijete a něco nového se tu dozvíte. 


The Twilight Zone Tower of Terror (Walt Disney Studios Park)

V bouřlivé halloweenské noci v roce 1939 zmizelo ve výtahu pět lidí. Nikdy se nezjistilo, co se vlastně stalo a kam lidé zmizeli. Na základě tohoto příběhu vznikl velmi úspěšný seriál, který inspiroval Disney studio k vytvoření této atrakce. A opravdu, v této atrakci se ztratíte z tohoto světa a ještě si zakusíte, jaké to je, když se utrhne s vámi výtah. Z třináctého patra je dobrá jízda. Ten pocit nikdy nezapomenete. 

Crush´s Coaster (Walt Disneys Studios Park) 

Sedněte si do vozíku a zažijte dobrodružství s hrdiny z pohádky Hledá se Nemo. Neočekávejte však žádnou pomalou jízdu. Opět se moment překvapení dostaví. Ponoříte se do oceánu a tím začne vaše vodní dobrodružství. I moje sestra byla z této atrakce překvapena a nečekala, co v ní zažije. 


V Disneylandu se nachází mraky atrakcí a dle mě snad všechny stojí za návštěvu. V těchto vybraných si myslím, že zažijete ten největší moment překvapení a to kouzlo a tajemství, které se v nich skrývají. Samozřejmě, co se týče horských drah a výtahu, zde vládne trochu strach z toho, co vás vlastně čeká a celkově vás to dostane do jiné atmosféry. Z Rock 'n' Roller Coaster budete popadávat dech a říkat si, co to vlastně bylo? Z výtahu budete pochybovat, jestli opravdu jste tam, kde máte být a zpívající panenky vás nakonec dostanou do růžové nálady, kde nejsou problémy a kde je všechno veselé. A o tom je celý Disneyland. Nikdy v životě jsem neviděla tolik veselých tváří na jednom místě. 

BTW: Pokud jste navštívili Disneyland, hoďte svoje tipy do komentáře. Pomůže to ostatním, ať si udělají představu a užijí si to stejně jako my. :) 

Share:

4 Comments

  1. v Disneylandu jsem ještě nikdy nebyla, ale vypadá to super! určitě bych se tam někdy chtěla podívat :)

    OdpovědětVymazat
  2. To je nadherne!!! Disneyland je sen!
    Mon
    https://lifebymon.blogspot.sk/

    OdpovědětVymazat

Děkuji moc za váš komentář :)