Rakotzbrücke: Pohádkový most se strašidelným názvem

Tajemná místa vždy přitahovala lidskou zvědavost a touhu dané místo navštívit a lépe poznat. Ve vesničce Kromlau se nachází most, který láká turisty na svůj strašidelný vzhled. 
Jedna z mnoha legend vypráví, že Rakotzbrücke (nebo-li Ďábelský most) postavil architekt, který chtěl navrhnout dokonalý most, jenž bude všemi oslavován. Dlouho se mu nedařilo nic navrhnout, a tak se rozhodl jít za ďáblem. Ten mu slíbil nadání, díky kterému navrhne a i postaví ten nejkrásnější most na světe, ale pod podmínkou že každá duše, která přes most přejde, tak bude patřit ďáblovi. A tak se i stalo. Z toho důvodu je vstup na most zakázán. 😄
Most byl postaven v roce 1860. Nikoliv však nadpřirozenými silami, nýbrž člověkem. Jeho oblouk se zrcadlí na stojaté vodě jezera a tvoří téměř dokonalý kruh, což působí trochu mysticky a tajemně. 
Jak se k Ďábelskému mostu dostat? 

Naše cesta autem: Z Ústí nad Labem (z mého rodného města) do Budyšína a poté po silnici B156 ns Bad Muskau. Za městečkem Weißwasser doleva na Gablenz. V centru obce zase doleva směr Kromlau. Placené parkoviště se nachází asi dvě minutky od mostu. 

Veřejná doprava: Z Bad Muskau vás lesní vláček doveze Weißwasser a odtud až do Kromlau. Pro plánování cesty a dopravy doporučuji tyto stránky. Často jsem je používala v Anglii a díky nim i dost ušetřila za dopravu. 


A co vidět dále? 

Ďábelský most se nachází v zámeckém parku, který byl postaven po vzoru anglických parků a postupně byl ,,doplněn" různými artefakty. Park byl zkrášlen rododendrony a azalky, které nyní jsou tak obdivované turisty. Jen si představte most obklopený bílými květy (plus stovky turistů).  
Kolem mostu vedou lesní cesty, které vybízí k procházce. Můžete se projít až k úzkokolejce, obdivovat místní starodávné domy a nebo se podívat na zámek. Navštívit můžete i muzeum, jehož součástí je skanzen železniční dopravy a uhlí. 

Pro ty, kteří váhají s návštěvou, tak přidávám můj malý tip na výlet. V Bad Muskau se nachází rozsáhlý zámecký areál, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a rozhodně by neměl chybět na vašem seznamu. 


Velké díky patří mému spolucestovateli, jehož fotografie (pořízené mým fotoaparátem) můžete si prohlédnout v článku. Bohužel nevím, jaké to jsou. 😅

Share:

14 Comments

 1. Odpovědi
  1. Je to velmi krásný a doporučuji i procházku po okolí. :)

   Vymazat
 2. To je místo, kam se už dlouho chystám, snad to letos vyjde :)

  OdpovědětVymazat
 3. Když jsme jeli do Berlína, přesně tenhle most jsem chtěla navštívit, protože fotky vypadaly úžasně! Nakonec to bylo od Berlína, ale celkem daleko, tak jsem neměla tu možnost a když to teď u tebe vidím, opět mě to mrzí! :D :( Doufám, že brzy se mi poštěstí! :)
  Přidávám sem i odkaz na dva výlety právě do Berlína, i když myslím, že už jsi je četla. :D

  Můj neformální průvodce Berlínem I. - Moje pocity
  Můj neformální průvodce Berlínem II. – Místa v bodech

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z Ústí to nemáme tak daleko. Články jsem četla, ale až jednou pojedu do Berlína, tak budu číst znovu. Před výletem vždy vyhledávám informace. :)

   Vymazat
 4. Ty jo, to je fakt pěkný místo! Má své kouzlo! :)
  Meet My Lovely World

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím a obzvlášť teď, když to krásně kvete. :)

   Vymazat
 5. Moc krásný most, asi si udělám výlet. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě udělej a spoj s kavárnou, ať vím, kde mohu chvíli posedět a ochutnat něco dobrého :)

   Vymazat
 6. Tohle místo jsem už několikrát viděla na instagramu a chci ho určitě navštívit! :) Musím si tam už konečně uděat výlet :)

  OdpovědětVymazat
 7. O Rakotzbrücke jsem už slyšela a je to cca dvě hodinky jízdy, tak bych se tam také ráda podívala :) Jestliže jsi z Ústí, určitě se jeďte podívat do krásných zahradách v Pillnitz.

  OdpovědětVymazat
 8. Není to tak daleko, což je úplně super zpráva :) Zkusím tam na podzim zajet :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za váš komentář :)