Ladurée Paris: Makrónky pod dozorem návrhářů


Dvě křehké ale velmi nadýchané mandlové pusinky, které jsou slepené nejčastěji máslovým krémem. Jejich barvy vás lákají už z dálky. Všechna jejich tajemství však odhalíte až po jejich ochutnání. Je to snad borůvka? Cítím pendrek. Někdy pusinka i náplň k sobě ladí a jindy zas jsou v kontrastu. Záleží pouze na fantazii cukráře a jak se vyřádí. Vizuální efekt je doplněn rafinovanou příchutí. Značka Ladurée tyto unikátní sladkosti zvýraznila originálními designy, na kterých pracují známí návrháři. Ladurée se již spojila například s Karlem Lagerfeldem, Christianem Louboutinem, Johnem Gallianem nebo Reedem Krakoffem. Tito a další návrháři vytváří limitované kolekce makrónek s novými příchutěmi, jenž vám předají v originálním balení. 

Ladurée in Paris se nachází na luxusní Avenue des Champs-Elysées kousek pod Vítězným obloukem. Před světle zeleným obchodem se tvoří velké fronty a jistě tak Ladurée nepřehlédnete. Doporučuji přijít brzy ráno a pokud chcete na snídaní nebo lehčí brunch, tak si místo zarezervujte předem. Vyhnete se tak dlouhým frontám a místo budete mít zajištěné. Druhá fronta vede do obchodu už se samostatnými makrónkami a jinými sladkostmi. Prostory jsou nádherné a chvílemi se budete cítit jako král nebo královna. Ráj pro všechny milovníky této originální sladkosti. Pokud mezi ně patříte, tak Ladurée velmi doporučuji k návštěvě. 

Já se zamilovala do makrónek černé barvy. Jejich příchuť nedokážu k něčemu přiřadit. V jednu chvíli jsem se však vrátila do dětství a pořád pátrala, odkud tu chuť znám. Tohle Francouzi opravdu umí. Chutě a vůně vás dostanou úplně na jiná místa.  Vybaví se vám vzpomínky nebo nějaký tajný recept od babičky. Zažili jste už něco podobného, kdy vám chuť nebo vůně něco připomněla nebo se vám vybavila nějaká hezká vzpomínka? 

Můj tip: Nechte si makrónky zabalit a vychutnejte si je například pod Eiffelovou věží. Pařížská nálada se tak rychle dostaví a dost lidí vám to bude závidět. 😝


Share:

9 Comments

 1. I love laduree!!! When I was living in Paris I used to go there all the time! :D

  TheNotSoGirlyGirl // Instagram // Facebook

  OdpovědětVymazat
 2. To vypadá úžasně, hned bych si dala :)

  OdpovědětVymazat
 3. Božeeee:D. To musí být úplně dokonalé, já makronky miluju:D. A krásné fotky!
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
 4. Asi jsem jediná, co tohle ještě nikdy neochutnala? Vůbec mě ten vzhled a barva neláká.. ale asi někdy podlehnu a vyzkouším to :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě nejsi jediná. Já jsem je ochutnala teprve před nedávnem a některé mě vůbec nezaujaly svou chutí, ale stojí za vyzkoušení. :)

   Vymazat

Děkuji moc za váš komentář :)