Disneyland - 1.část - Základní informace

Disneyland v Paříži je nejnavštěvovanější tématický park v Evropě. Od jeho založení prošlo branami více než 320 milionů nadšenců pohádek Walta Disneyho. Pokud přemýšlíte o návštěvě tohoto pohádkového parku, tak v prvé řadě si rozmyslete, zda je to ideální místo pro vás. Krom Mickeyho tu bude mnoho lidí a dlouhé fronty. 
Pro koho Disneyland určitě není?

Pro Low-cost cestovatelé 

Pokud nevyhrajete pobyt v Disney resortu a lístky do parcích, tak si připravte balík peněz. Lístek na jeden den do jednoho parku si koupíte za 79 $. Za palačinku a kafe zaplatíte pět euro, v restaurací Ratatouille zaplatíte za menu minimálně třicet euro a o plyšácích a upomínkových předmětech ani nemluvím. Zábava někdy něco stojí.

A co děti? 

Některé děti se při setkání s pohádkovou postavou rozbrečí nebo rozkřičí. Křik a pláč vás provází i na některých atrakcí. Ta umělá ježibaba ze Sněhurky je prostě strašidelná. Dalším problémem vidím fronty, kdy se děti nudí a záleží na rodiči, jak dítě ve frontě zabaví nebo když se dítě po půl hodině ve frontě rozhodne, že na tu atrakci nakonec nechce. Nezapomínejte na výškové limity. Samozřejmě záleží na rodičích, ale dle mého názoru, že čím starší dítě, tím si Disneyland více užijí. 

Pro ty, co nedokáží vydržet ve frontě...

Pokud nadáváte ve frontě v obchodním centru, tak si představte takovou dvouhodinovou frontu, po které následuje tříminutová jízda. Fast passy zde fungují tak, že přiložíte vstupenku Disney Park na terminál (najdete před každou atrakcí a ke každé musíte zvlášť), který vám vytiskne tiket s časem, kdy se máte dostavit. Na atrakci přijdete poté s lístkem fast passu. Pokud budete mít štěstí a bude málo lidí, tak do pěti minut budete sedět na atrakci. Můžete však čekat i půl hodiny. Co vám však Disney neřekne, tak časy jsou přizpůsobené davu lidí, takže se může stát, že na nějakou atrakci se vypíše pouze jeden nebo dva časy a potom máte smůlu a čekáte fronty s ostatními. Rozhodně se však fast passy vyplatí v létě. Už je velký rozdíl čekat půl hodinu nebo dvě hodiny (a to beze srandy). A nezapomeňte na fronty u stáncích s jídle a pitím a v restaurací. V některých bez rezervace čekáte i hodinu. 


Pokud nepatříte ani do jedné skupiny a nebo chcete to risknout a jednou utratit balík peněz a především si splnit sen, tak pokračujte v článku, kde se dozvíte, jak se do Disneylandu dostanete, kolik stojí lístky a jak park vypadá? Doprava

Z ČR letadlem: 
Pokud si chcete do Paříže zaletět, tak si porovnejte ceny dopravců. Z Charles de Gaulle a z letiště Orly jezdí do Disneylandu autobus ,,Disneyland", který vám zastaví přímo před parkem, takže se nemůžete splést. Ti, co jsou ubytováni přímo v Disney resortu, tak mají dopravu zajištěnou zadarmo. Další možností je zde TGV, které vás za dvanáct minut dopraví též před brány Disneylandu (nejdražší varianta) a nebo RER do centra Paříže a odtud na stanici Marne-la-Vallée Chessy/ Disneyland (okolo 12,5 €). 

Z ČR autem: 
Pokud plánujete nějaký roadtrip po Francii a pojedete do Disneylandu autem, tak zde najdete cestu. Blízko Disneylandu uvidíte směrovky s Mickey Mousem, které vás zavedou na parkoviště. Ceny jsou též uvedeny na webu Disneylandu. Ceny

Všechny ceny vstupenek najdete zde. Jestli teprve na Disneyland šetříte nebo ho plánujete, tak doporučuji se zaregistrovat už nyní na stránkách Disneylandu. Někdy nabízí výhodné balíčky, ve kterých je ubytování, snídaně a lístky do parků. Velkou výhodou ubytování v Disneylandu je, že můžete do parku o hodinu až o hodinu a půl dříve než ostatní návštěvníci. Máte tedy náskok, který v Disneylandu každý uvítá. A u snídaně vás přijde pozdravit některé postavičky z Disney pohádek. Jak Park vypadá? 

Možná pro někoho trochu překvapení, ale celý areál (nezahrnuji hotely) je rozdělen na Disney Village, do které nepotřebujete lístky a najdete zde restaurace, obchody s upomínkovými předměty, kino atd. Než vstoupíte do Disney Village, tak musíte projít bezpečnostní prohlídkou. Nejde ji obejít, ale pokud můžete, tak se vyhnete té u metra a vchodu TGV, tam se totiž tvoří nejdelší fronty. Pokud projdete tímto procesem, tak budete stát v Disney Village, kde se můžete rozhodnout zda půjdete do Disneyland Parku a nebo do mladší části Walt Disney Studios Park. 

Disneyland Park je rozdělen na pět částí, které se rozprostírají okolo zámku Šípkové Růženky. Každá část je úplně jiná a vládne v ní i jiné kouzlo. 

1) Main Street U.S.A. 

Do parku přicházíte po Main Street U.S.A., ve které najdete restaurace, pekařství, cukrářství, obchody se sladkostmi a knihkupectví. Projdete se mezi krásnými barevnými domky, jenž byly inspirované americkou architekturou. 


2)Discoveryland

Z Main Street (doprava) se můžete vydat do Discoverylandu. V této části se obklopíte hrdiny z oblíbené pohádky Toy Story. Nachází se tu oblíbená atrakce Buzz Lightyear Laser Blast, kterou doporučuji převážně pro soutěživé. Se sestrou jsme byly dvakrát a vždy si to moc užily. Hlavně ta fotka... 😆  Pro fanoušky Star Wars tu čeká Darth Vader, s kterým se můžete vyfotit. 


3) Fantasyland 

Fantasyland se rozkládá hned za zámkem Šípkové Růženky. Nezapomeňte se podívat i pod zámek, najdete tu spícího draka. Ve Fantasylandu se nachází tzv. Small World, ve kterém jsou ukryté panenky z celého světa a ještě vám hezky zazpívají. Zkuste najít tu naši českou. Krom této oblíbené atrakce se můžete projet vláčkem, nasednout na létajícího slona Dumba, ztratit se v labyrintu, navštívit Petra Pana, Sněhurku nebo Pinocchia. 


4) Adventureland


Dobrodruzi tu mají speciální část tzv. Adventureland, kde mohou lézt po stromu Robinsona Crusoa,  objevit Černou perlu, jeskyni pirátů a nebo se projít džunglí. Při troše štěstí tu uvidíte Džina, Aladina, Jacka Sparowa nebo Indiána Jonese, jenž tu má horskou dráhu. Mimochodem patří mezi nejnavštěvovanější atrakce v celém Disneylandu. 


5) Frontierland

Poslední skvělou částí Disney parku tvoří Frontierland (vlevo od Main Street U.S.A). Objevíte tu svět kovbojů a indiánů. Můžete se projet vláčkem jako na divokém západě nebo navštívit indiánskou vesnici. V této části najdete i Phantom Manor house, který patří duchům. 

Druhý komplex, Walt Disney Studios Park, vám umožní nahlédnout do světa filmových triků a jak vznikl populární Mickey Mouse a jeho kamarádi. Atrakce jsou zde rychlejší, větší a setkáte se více s výškovými limity než v první parku. Ti nejodvážnější nesmí vynechat padající výtah Twilight Zone, kde si vyzkoušíte, jaké to je, když se s vámi utrhne výtah (není to příjemné) NEBO velmi doporučuji Rock 'n' Rollercoaster (zde jsem přestala dýchat 😅). Krom toho můžete hledat Nema nebo se proletět na létajícím koberci. Nechybí tu koutek Toy Story a pro mě oblíbený Ratatouille.
Disneyland je obrovský, ale jak Walt Disney řekl: ,,Disneyland will never be completed. It will continue to grow as long as there is imagination left in the world." Staví se tu další atrakce a lidé mají další a další nápady, jak tento pohádkový svět vylepšit a rozšířit. Pokud sem jednou zavítáte, tak doufám, že si ho užijete jako já se sestrou. V příštích článcích se dozvíte, jaké atrakce byste určitě neměli vynechat a především se těšte na tipy a triky, jak co nejméně čekat ve frontách a co byste měli vědět než sem vstoupíte. Za dva dny jsme se sestrou stihly všechny atrakce, co jsme chtěly i nechtěly a některé dokonce dvakrát. Jak jsme to zvládly bez fast passu se dozvítě  v dalším článku. 

Share:

8 Comments

 1. Tak upřímně řečeno, z Tvého článku jsem nějak úplně změnila na Disneyland názor! :O Působí to na mě trochu, jako že je to tedy spíš takový pohádkový svět, a ne lunapark. Do teď jsme totiž žila v tom, že je to hlavně lunapark! :D I tak bych se tam ale hrozně chtěla podívat, i když ta cena je teda dost vysoká! :/ V Itálii jsem byla nespočetněkrát v Mirabilandii, která bude asi menší, ale stojí necelých 30e... Tak jsem takový cenový rozdíl nečekala! :O Těším se na další článek o atrakcích! :)

  LifestyleBirdie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lunaparkem bych to nenazvala. Spíš takový nový svět. :D Je to drahé a ceny vzrůstají, ale pořád je to málo, když tam jsi a vidíš, jak je to obrovské a kolik zaměstnanců tam jen je. Ccca padesát atrakcí, tři se tam staví a další pět by se mělo otevírat do roku 2021, min. 15000 zaměstnanců a aby Disneyland vydělával, musí každý rok přijít 15 milionů návštěvníků. Nehorázná čísla. :(

   Vymazat
 2. To je krásný! Tam jednou vytáhnu tu naší malou prďolku :)
  Meet My Lovely World

  OdpovědětVymazat
 3. Já už se tam chystám tak strašně dlouho! Hned bych jela ty vado :))) super fotky.
  Ejnets on the road

  OdpovědětVymazat
 4. Někdy bych se tam určitě chtěla podívat, přemýšlím o tom už dlouho a teď si mě akorát víc navnadila :)

  Maris Novotná

  OdpovědětVymazat
 5. Já tam byla před šesti lety a bylo to vážně kouzelné:). Nejvíc jsem si to asi užila v části Frontierland:D.
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za váš komentář :)