Úchvatné vyhlídky v okolí Ústí nad Labem

Pocházím z královského města Ústí nad Labem, které prezident České republiky označil jako nejošklivější město na světě. Nic horší prý neviděl. Já tu vyrůstala a město vidím trochu v jiném světle. 
Ústí nad Labem leží na soutoku řeky Labe a Bíliny. Z jižní strany sousedíme s Českým středohořím a ze severu zase s Krušnými horami. Město se rozkládá v údolí Labe a je obklopeno velmi krásnou přírodou. Nedaleko se nachází Tiské skályPravčická brána, oblíbená rozhledna Sněžník a mnoho dalších zajímavých památek a přírodních úkazů.  Najdete tu též nespočetné množství vyhlídek, které nám můžou jiná města jen závidět. Ráda bych vám představila (pro někoho ani nemusím) mé nejoblíbenější vyhlídky, díky nimž město a okolí nevidím v nejhorším světle, ba naopak. 

Mariánská skála 

Mariánská skála patří mezi dominanty Ústí nad Labem. V půlce jara bývá poseta trsy zlatavých kvítků tařice skalní. Nejvíce se mi však líbí výhledy ze skály. Můžete si prohlédnout Větruši, část Střekova a naši industriální část města. Větruše (viz druhá fotka) patří mezi oblíbené rekreační místa. Já tento rok oslavila na Větruši Silvestra a mohla si užít dokonalý výhled na městský ohňostroj. 
Střekovské sedlo

Střekovské sedlo se nachází přes řeku Labe naproti Mariánské skále. Stojí tu turistická rozhledna, která je někdy nazývána jako ,,Střekovský Petřín". Do Petřína má daleko, ale pro mě je jedna z nejkrásnějších, co jsem kdy viděla. Z této rozhledny se vám naskytne pohled na Větruši, Mariánskou skálu, Krušné hory a na další známé vrcholy. Nabízí se udělat si tu piknik, ale nezapomínejte na matičku přírodu a odpadky prosím do koše. 
Erbenova vyhlídka 

Krásným výhledem budete vždy odměněni, pokud se vydáte na Erbenovu vyhlídku (jak my ústečáci říkáme Erbenka). Návštěvníkům po výstupu se otevírá pohled na podstatnou část města, na České středohoří a na Střekov. Tuhle vyhlídku doporučuji především na podzim, kdy se příroda krásně zbarvuje a zelené kopce se přebarví do žlutých a oranžových odstínů. Výborná je zde i drakiáda, která se tu koná každý rok. Pokud máte děti, tak vás tato akce jistě nadchne. 
Mlynářův kámen

Ze skalní vyhlídky Mlynářův kámen se vám naskytne skvělý pohled do údolí Labe a na východní část Českého středohoří. V dohledu je také slavná Porta Bohemica, na které jsem ještě nebyla (teprve na mě čeká). Vyhlídka Mlynářův kámen je moje nejoblíbenější. K vyhlídce vede lesní cesta a já zde zažila mnoho skvělých a taky vtipných chvil, takže se sem velmi ráda vracím. Navíc můžete začít v Dubičkách, kde se můžete najíst a u kostelíka je též skvělý výhled. 
Vyhlídka na Vaňovské skále 

Vyhlídka na Vaňovské skále je celkem nenápadná. Mnozí viděli fotku, ale netuší, kde se vyhlídka nachází. Najdete ji cca 2 km od vesnice Podlešín. K vyhlídce vede cesta podél lesa, ale většina dojede k vyhlídce autem. Ten výhled jim za to stojí. V noci tu potkáte především milence, kteří autem zastaví těsně před srázem a dívají se z okna na rozzářené město. Romantika. 
Vyhlídka u Skalky u Moravan

Vyhlídka u Skalky u Moravan se nachází blízko vyhlídky na Vaňovské skále, takže pokud se budete chtít projít, tak stačí sledovat ukazatele, které vás na vyhlídky nasměřují. Dle mého názoru je odtud nejkrásnější pohled na Labe a moc lidí sem  nechodí. Výhled máte jen pro sebe. Varhošť

Varhošť je sice dál od Ústí, ale musela jsem ho na seznam přidat. Jedná se o čedičový zalesněný vrch, na jehož vrcholu se nachází rozhledna. Díky své poloze nabízí opravdu krásné výhledy do všech světových stran a můžete se tak podívat na Labe a jak pěkně stáčí a protéká mezi kopci.
Kalvárie Tři kříže u Velkých Žernosek 

Myslím, že tato vyhlídka patří mezi nejoblíbenější. Kdykoliv jsem přišla, tak zde někdo byl. Tato vyhlídka se nachází nedaleko obce Velké Žernoseky a výlet sem můžete spojit s návštěvou zříceniny Kamýk. Nedoporučuji v horkých letních dnech, kdy jsem na cestě málem umřela. :D

Marvanova vyhlídka, Kamenolom nad Trmicemi

Z této vyhlídky sice neuvidíte krásnou přírodou jako to bylo u předchozích vyhlídek, ale naopak tu horší stranu Ústí nad Labem. Globus, makro, teplárnu a slavné Trmice. Ačkoliv nebude patřit mezi top, tak pro mě je to citová záležitost. Vždy když je hezky a nemusím do práce a školy, chodím sem se svým psem a s hrnkem kávy. Jen sleduji ruch města a odpočívám.


A občas taky nejde nic vidět...
V Ústí najdete snad na každém kopci nějakou pěknou vyhlídku. Zmínit se musím ještě o vyhlídce Vrkoč v blízkosti Vaňovských vodopádů a o vrcholu Vysoký Ostrý. Též nabízí moc krásné výhledy na město a okolí a díky takovým výhledům se mi město líbí více. Jak vidíte Ústí nad Labem vy? A máte nějakou oblíbenou vyhlídku? 

Share:

18 Comments

 1. Páni, to je vážně nádherna:). Já v Ústí nad Labem nikdy nebyla, ale asi bych to měla změnit:D.

  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Centrum není zrovna nejhezčí, ale okolí doporučuji navštívit. :)

   Vymazat
 2. To vypadá vážně nádherně. ♥ Pěkné fotky. Nepobývala jsem tam ještě, tak nemohu soudit. Příroda je podle všeho skvělá. Co se týče života ve městě, mám odtud pár kolegů, kteří o městě pořád vtipkují, tak těžko říct, jak moc se může lišit dojem z přírody a města jako takového. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Město samotné není dvakrát krásné. To je dáno historií a také některými lidmi, co tu žijí. Příroda je však krásná :)

   Vymazat
 3. V Ústí som ešte asi nikdy nebola ale ten výhľad je nádherný. Vždy sa mi páčilo v CZ tak vidím, že nabudúce ak dorazím domov na dlhšie sa pôjdem pozrieť na túto krásu tiež. Krásne fotky.

  Klaudia Duranova

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc. Vyhlídky jsou moc krásné a máme jich tu opravdu dost. :)

   Vymazat
 4. To vypadá překrásně, do Ústí občas jezdíme na výlety, tak děkuji za tipy :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je super. Mohu doporučit Dubičky, kde se můžete najíst a pak se vydat třeba na Mlynářův kámen. :)

   Vymazat
 5. Jak vidím, prezident opět zabodoval. Všechny ty vyhlídky vypadají skvěle, hlavně Vaňovské skále. Určitě bych tam vyrazila i večer (i bez milence) a koukala na tu rozsvícenou krásu. Miluji města ve tmě, kdy se celé město rozsvítí světly z domů a pouličních lamp. Proto preferuji létání za tmy.

  Skvělý článek. Až k vám někdy zavítám, rozhodně sem znovu zabrousím, ať mi nějaká vyhlídka neunikne :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je tím, že byl pouze v centru, takže viděl kostel obklopený nákupním centrem, chemičku a setuzu. To krásnější je spíše v okolí. Určitě až jednou přijedeš, tak zavítej na vyhlídku. :)

   Vymazat
 6. Wow what a beautiful place! Full of green and nature! Amazing :)
  You have such a lovely blog! I’m following! And I would absolutely love if you could visit mine and follow me too :) xoxo

  TheNotSoGirlyGirl // Instagram // Facebook

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Thx. This is my lovely city but some people are thinking that is not pretty enough. I´m following you too. :)

   Vymazat
 7. To by mě zajímalo co je na Ústí tak ošklivého. Jako viděla jsem hodně ošklivých měst, ale Ústí vypadá pěkně a ty vyhlídky jsou bomba. Jen mít cestu okolo a aspoň na jednu kouknu :)
  Inspiration by Linda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Centrum není krásné. Bohužel bombardování, komunistická éra, průmysl a též nepřizpůsobivé obyvatelstvo Ústí dost poznamenalo k horšímu. Okolí je však moc krásné. :)

   Vymazat
 8. Já ti teda nevím, ale náš prezident to prostě nemá v hlavě v pořádku a obávám se, že má už i něco s očima, protože já z těch fotek nabila dojmu, že se musím do Ústí někdy rozhodně podívat. Nikdy jsem tam nebyla, ale tuším, že to bude spíš tím, jak daleko od Ostravy je, než tím, že bych na něj slyšela nějaké negativní komentáře. :)
  Celkově mám tyhle vyhlídkové články moc ráda, protože spoustu takových míst znají jen místní a "turista" je prostě sám neobjeví. :)

  EnthusiasTer

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ústí opravdu nepatří mezi nejkrásnější města. Jsou místa v centru, která jsou opravdu velmi špinavá a některé části... škoda psát. Okolí je opravdu krásné a takhle si já chci Ústí ponechat. :)

   Vymazat

Děkuji moc za váš komentář :)