Algarve: Až na konec Evropy

Okouzlující Algarve se může pochlubit hezkými městy, historickými vesnicemi a zlatými plážemi s úchvatnými útesy. Procházíte se po pláži a sluneční paprsky se dotýkají vaší tváře. Teplo a krásná, opálená kůže. Co více si přát? Portugalsko se my vrylo do srdce a chápu cestovatelé a turisty, že do této země zavítají a nějakou dobu tu i pobývají. Měla jsem tu možnost procestovat slunné Algarve a poznat tak tuto krásnou část Portugalska. Zde je mých deset tipů, co můžete v Algarve dělat, vidět a taky ochutnat. 

I. Hon za nejhezčí pláží 
Algarve je proslulé svými nádhernými plážemi, které se táhnou po celém jižní pobřeží. Jejich krása tkví především v zlatavých písčitých plochách, které jsou doplněny pískovcovými útesy. Tato oblast bývá zaplněna turisty, ale i tak zde najdete mnoho skrytých a tajemných zákoutích, kde budete mít o soukromí postaráno. 


II. Býčí zápasy
Součástí portugalské tradice jsou býčí zápasy, tzv. touradas. Od proslulých španělských zápasů se však liší tím, že býk není usmrcen. V 19. století byl vydán dekret, který zakazoval býka zabít. Nyní se tak největší hrdinou stává forcado, jehož hlavním úkolem je znehybnit býka. Vypadá to tak, že osm mužů si stoupne do řady za sebe a s napětím sledují (minimálně) půl tunové zvíře. První forcado v řadě udělá pár kroků vpřed směrem ke zvířeti a začne svým kloboukem na něj ,,mávat" a vykřikovat: ,,Toiro!" Býk reaguje na provokaci, pouští se do prudkého běhu a nabere muže na rohy. Forcado tak může své ruce zaklesnout za býkovy rohy a břicho přitisknout na hlavu zvířete, a tak býka oslepit a dezorientovat. Šest dalších forcadů se pověsí býkovi na tělo, aby jej zpomalili a poslední chytne býka za ocas, čímž dovrší ,,zajetí" býka. Pokud se býk nepohne, tak zápas končí a forcadové vyhráli. (Co se děje mimo arénu, o tom se už nemluví, ale většina býků je již před zápasem prodána do nějaké známé restaurace.) 



III. Albufeira 
Albufeira je jedním z nejoblíbenějších přímořských letovisek v Algarve a patří mezi významné prázdninové destinace v Evropě. Město není velké, ale ulice jsou neustále plné lidí. Albufeira je proslulá bujarou noční zábavou. I přes velký nápor turistů si město dokázalo uchovat svoje kouzlo a šarm. Ochuzeni nebudou ani ti, co milují historii a kulturu.
Pro město jsou typické bílé domky, které jsou oddělené úzkými uličkami, v nichž najdete výborné restaurace a kavárny. 



IV. Zoomarine 
Algarve je tedy především o přírodě a historii, ale své si najdou i rodiny s dětmi. U města Guia se nachází zábavný park Zoomarine. Uvidíte zde vystoupení dravých ptáků a papoušků, lachtanů a mrožů. Největším lákadlem pro děti jsou delfíni, kteří vám jistě ukáží nezapomenutelnou show. Já osobně spíš vidím zvířata v přírodě, takže větší radost mi udělali tuleni v Cornwallu, ale věřím, že především rodiny takovou zábavu uvítají a děti budou mít zážitek do konce života. Nejlepší byznysem jsou děti. 



V. Typické jídlo a pití 
Kromě mezinárodní kuchyně, s kterou se setkáte na každém rohu, a kterou všichni znají, tak v Algarve se setkáte i s místními speciality. Polévky z mořských plodů, divočák s brambory a se zeleninou, sépie v omáčce, které se v Lagosu připravují ,,tajným" způsobem. Velkou pochoutkou je tu kuře piri-piri, což je grilované kuře v marinované omáčce z piri-piri chilli.


VI. Místní trhy/ Cikánské trhy
Pokud navštívíte Algarve, nezapomeňte na místní trhy. Portugalsko je jednou z mála zemí, kde místní obyvatelé nakupují od farmářů a místních lidí. Nakoupíte zde ovoce, zeleninu, sýry ale též ubrusy, hrnečky a doplňky ze dřeva. Mezi nejoblíbenější patří cikánské trhy, které nabízejí fascinující pohled. My jsme navštívili trhy v Loulé, které mohu doporučit. Najdete tu zemědělské, rybářské a i cikánské trhy.



VII. Lagos 
Lagos je půvabné a rušné městečko, ležící východně od Albufeiry. Uvnitř historického starého města se setkáte s tradičními bílými domy a nekonečným množstvím restaurací a kaváren. Pokud však nepatříte mezi městské tipy, tak v okolí Lagosu se nachází nádherné pískovcové útesy.


VIII. Noční život 
Pokud skvělá noc znamená, že se dostanete do postele nejdříve ve tři hodiny ráno, tak kluby v Algarve si zamilujete. Města v této části Portugalska žijí a noční život je tak nevšedním zážitkem i pro ty největší pařmeny. Ráno však taková vypadají, jak po zombie apokalypse. Nikde ani noha.


IX. Vodní sporty a golf
Podnebí v Algarve je ideální pro vodní sporty. Surfování je oblíbenou zábavou ve všech přímořských oblastech a pobřeží Algarve vytváří vhodné podmínky pro tento oblíbený sport. Najdete zde i mnoho surfařských škol, takže si stačí jen vybrat. Surfování tu konkuruje golf, který je velmi vyhlášený.



X. Výhledy
Nejvíce co jsem si zde zamilovala a kvůli čemu bych opět sem zavítala, jsou výhledy. Pokud rádi řídíte, tak doporučuji si půjčit auto a udělat si roadtrip po Algarve. Ceny za půjčení auta jsou příznivé a ve více lidech to budete mí za hubičku. Určitě toho nebudete litovat. Uvidíte toho více a určitě je to zábavnější než týden strávený u hotelového bazénu. 





Tip na závěr: Předtím než vycestuji do dané země, tak si ráda čtu tipy a rady přímo od lidí, které v dané zemi žijí nebo delší dobu pobývají. Velmi doporučuji Anet z blogu http://www.ejnets.com/. Má skvělé tipy na krásná místa a její blog mě opravdu baví. 

Share:

6 Comments

 1. Stejně to Algárve a Portugalsko je tak krásný :) Už se nemůžu dočkat, až tam budu zpátky.
  Máš úžasný fotky ze všech míst :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc. Já když vidím tvoje články z Portugalska, tak ti to úplně závidím. Moc se mi tam líbilo :)

   Vymazat
 2. Já mám ty tvoje články tak ráda. Jsou podle mě psané fakt dobře, protože člověku dají spoustu tipů kam zajít a jak si ten výlet užít a navíc máš i krásné fotky, takže by tam člověk nejradši hned letěl. ♥
  Jinak články od Anet jsou v tomhle fakt fajn, hrozně mě navnadila na Portugalsko a třeba i videa od Weef jsou v tomhle velkým lákadlem. :)

  EnthusiasTer

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc. Jsem ráda, že se ti líbí. Anet čtu moc ráda a Weef občas taky projedu. :)

   Vymazat
 3. Krásný článek Rendy!! :) Hrozně se mi líbí fotky z první pláže v kloboučku a ty poslední, s tou travnatou "stěnou", to je fakt boží! :) Podívat se do Portugalska je můj sen poslendí asi rok, vážně je to momentálně na první příšce v bucket listu! :) Celý článek se moc hezky četl, ostatně jako tvoje všechny, taky se mi líbí, že vybereš jen pár fotek, které si ráda prohlédnu, než mít sto stejných fotek z jednoho místa (stejně to dělám i já :) ).
  LifestyleBirdie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji mnohokrát. Já tam byla pouze na dovolené, ale ráda bych se tam vrátila a spojila to i s Madeirou. Moc ráda bych ji viděla. Tvoje fotky se mi též moc líbí. Především jak si umíš vyhrát se světlem. To mě se ještě tak nedaří, jak bych si přála. Je na čem pracovat :)

   Vymazat

Děkuji moc za váš komentář :)