Zámek Moritzburg: Podzimní den u Popelky

Listí se již dávno zbarvilo do teplých odstínů žluté a červené. Některé postupně padají a jsou poháněny na zemi studeným větrem. V teplém kabátu si užívám poslední sluneční paprsky a dívám se, jak se příroda postupně chystá na zimu. Je mi chladno, ale detailně si prohlížím ten slavný zámek, kde Popelka ztratila svůj střevíček.

Lovecký zámek Moritzburg leží nedaleko Drážďan a často je nazýván Perlou saského baroka. Pokud jste ho navštívili, tak chápete určitě proč. Můj zrak upoutal zámek se čtyřmi rohovými věžemi uprostřed vypuštěného rybníka. Ani tmavá obloha a posmutněla podzimní atmosféra nevzaly zámku jiskru, ba naopak. Procházela jsem se mezi alejí stromů a přibližovala se k pohádkovému zámku. Zvenčí vypadá opravdu skvostně, ale co se skrývá uvnitř zámku?


Zámek Moritzburg se pyšní především loveckými trofejemi. Mezi největší unikáty patří paroží vyhynulého veledaňka a legendární parohy šedesátišesteráka (opravdu to není chyba). Mimo loveckých trofejí si zde můžete prohlédnout i místnosti zdobené koženými tapetami s velkoformátovými kresbami a ornamenty, ve kterých je většinou zobrazena antická mytologie.

Okolo zámku se rozkládá velký park, ale jelikož nám bylo chladno, tak jsme dali přednost svařáku a teplému jídlu. Měli jsme štěstí, jelikož v Moritzburgu se konal výlov rybníku a my si ochutnávali a pili, co jsme mohli :D.

Za Popelkou...
Zámek pořádá výstavu i k filmové pohádce Tři oříšky pro Popelku. Expozice je plná krásných kostýmů a rekvizit. Na boční straně zámku najdete Popelčino schodiště, kde ztratila svůj střevíček. Výstava je doplněná akcemi pro děti a dospělé a někdy sem zavítá i samotný princ s princeznou.

A co vy? Máte rádi pohádku Tři oříšky pro Popelku? Našel váš princ už střevíček? A jaká je vaše oblíbená hláška z pohádky? :)

Král: „Jestli já jsem takhle vyváděl kvůli ženění...”
Princ: „Jenomže ty sis bral maminku, kdežto mně vnucuješ samý cizí holky.” Share:

8 Comments

 1. Vypadá to na místo jako stvořené pro výlet. Zámek je hrozně krásný a Popelku prostě zbožňuju asi jako velká část našeho národa. :) Popravdě jsem ani netušila, že se tady pohádka natáčela. :)
  P.S. Moc pěkné fotky! ♥

  EnthusiasTer

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ples se točil na Barandově, ale kde ztratila střevíček, tak bylo na Moritzburgu. Mimo zámku je velmi hezké okolí. :)

   Vymazat
 2. Jako dítě jsem Popelku milovala, i když je mi hanba, že musím přiznat, že za poslední roky, jsem ji nikdy neviděla celou. Budu to muset napravit dokud je ještě zima:) Zámek je to krásný, ale vůbec si nevybavuji, že měla takovou žlutou barvu i v pohádce:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já Popelku už taky dlouho neviděla, ale nějaké scény nelze zapomenout. To nejde. Část zadního zámku byla momentálně obklopena lešením a zámek rekonstruují a přední část byla už hotová, tak si myslím, že díky tomu byla tak pěkná barva :)

   Vymazat
 3. Popelku jsem hrozně dlouho neviděla, ale mam ji moc ráda :) Tyhle fotky jsou krásné. Ta poslední je dokonalá!

  OdpovědětVymazat
 4. Do Moritzburgu se chystám už několik let, jen se mi pořád nějak nedaří... Mimochodem krásný blog - myslím že blogger ti sedne :-) Beru odběr a těším se na viděnou :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je opravdu krásný a z Ústí nad Labem to nemám daleko. :) Děkuji moc za pochvalu. Též si myslím, že blogger mi sedne více než wordpress.com. Vidím to i na návštěvnosti blogu, takže jsem velmi spokojená. Děkuji moc za milou návštěvu. :)

   Vymazat

Děkuji moc za váš komentář :)