Canterbury: Město tisíce příběhů

Většina z nás zná Canterburské povídky sepsané od anglického básníka Geoffrey Chaucera, ve kterých popisuje vtipné a divoké historky vyprávěné poutníky při cestě z Londýna do Canterbury. Zajímalo mě, jak takové město vypadá? Všichni mi ho doporučovali a říkali mi, že se mi bude moc líbit. Po návštěvě jsem jim musela dát za pravdu.

Canterbury je půvabné středověké městečko plné křivolakých uliček a typicky anglických starých domů. Když jsem vstoupila na hlavní třídu, neviděla jsem konec ulice. V Canterbury se konal festival a na každém rohu stáli umělci a přitahovali k sobě davy lidí. Ulice voněla čerstvým pečivem a květinami, které nabízeli místní farmáři. 


Katedrála: Klenot Canterbury

Největším pokladem Canterbury je katedrála, která je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Pokud zavítáte do Canterbury, nevynechejte ji. Při nedělní mši je vstup do katedrály zadarmo. Já si aktivně zaplatila 12,5 liber, navštívila jsem ji totiž v sobotu.

Při vstupu se mi vyronily slzy do očí. Tak impozantní budovu s propracovanými detaily jsem v životě neviděla. Za nejhezčí budovy, co se týče architektury, jsem považovala Notre Dame a Sacre Coeur, ale Canterbury předčila mé očekávání a zatím vede na mém seznamu.

Často když navštívím katedrálu, kostel nebo chrám, tak zapaluji svíčku. V Canterbury jsem při zapalování svíčky, odříkala i svou modlitbu. Hodně totiž bojuji se situacemi a někdy až hloupostmi, které nemohu ovlivnit. Jedna taková změna, kterou jsem nemohla změnit, mě stála několik bezesných nocí. A to je na takových budovách možná to nejhezčí. Lidé sem přicházejí se svými příběhy a problémy. Modlí se za své blízké, zpytují své svědomí a věří v lepší budoucnost. Jsou v budově jen se svými myšlenkami. Kolik příběhů už bylo převyprávěno v katedrále, kolik lidí našlo odpuštění a kolik našlo řešení. Nikdy bych nevěřila, že v jedné budově se najde tolik víry a síly. 


Canterbury vám nabízí tolik atraktivních možností, kde se pobavit, že nebudete vědět, kam dřív. Doporučuji jízdu na lodičkách, která vás zaplní romantickou náladou a ukáže město z jiného úhlu pohledu. Pokud milujete literaturu a mezi vašimi oblíbenými autory je i Geoffrey Chaucer, tak se neváhejte seznámit s výstavou Canterburských povídek. Loutky pobaví nejen děti ale též dospělé.

Nestačilo vám to z historie? Ve městě se nachází mnoho krásných památek a historických budov Záleží jen na vás, kolik času věnujete Canterbury. Mezi oblíbenými je Canterbury castle, Westagete towers and gardens a St. Augustine´s Abbey. Najdete toho mnohem více. Každá budova a každé místo v Canterbury vypráví nějaký příběh a je jen na vás, co si chcete poslechnout. :)


Share:

0 Comments