Dover Castle: Key to England

Dover nepatří mezi  ty nejatraktivnější města v Anglii. Jeho opuštěná poválečná architektura a nezajímavé centrum je smutným úvodem do Anglie pro cestující, kteří přijíždějí na trajektech a výletních lodích. Hrad, který se tyčí nad městem, si turisté však nenechávají ujít a za mě patří mezi nejzajímavější, co jsem kdy viděla.Dover Castle pomáhal chránit město již od 12.století až do druhé světové války, kdy sloužil jako velitelské stanoviště pro odsun britské expediční armády z Dunkerque. Vojenské akce v Doveru však neskončily druhou světovou válkou. V nejvyšším utajením se tunely staly centrem pro nukleární válečné operace. V devadesátých letech poté přešel hrad do péče English Heritage.

Hrad vás svou atmosférou vtáhne do období středověku. Pronikla jsem do období krále Jindřicha II., jenž společně se svými syny bojovali o každý kus Anglie a Francie. Prohlédla jsem si středověkou kuchyni a místnosti panovníků. Pokud máte rádi výhledy jako já, určitě zdolejte těch XXX schodů na věž, z které budete mít krásný výhled na přístaviště, na známé bílé útesy a na město Doveru.


Nejvíce se mi líbily tunely, ve kterých jsou zřízeny podzemní nemocnice, kterými vás provedou průvodci. Projekce na zdech a zvukové efekty doplňují výklad a rychle vás vtáhnou do děje. Tak zajímavě zpracovanou historii, jsem nikde nezažila a byl to pro mě úžasný zážitek.

Pokud budete mít čas, tak si můžete udělat piknik. V okolí hradu je tolik skvělých míst, že nebudete vědět, kam si sednout. Hrad jsem opouštěla plná dojmů a nemůžu se dočkat až se vydám na další výpravu. :)


Share:

0 Comments

Děkuji moc za váš komentář :)