Lisabon: Láska na první pohled

Strávila jsem v Lisabonu jediný den svého života, a přesto mohu tuto evropskou metropoli považovat za jednu z nejkrásnějších, co jsem kdy viděla. Láska na první pohled. Chápu, proč většina cestovatelů začíná právě v Lisabonu a proč se o Lisabonu tak píše na internetu. Pokud budu mít možnost, určitě se sem vrátím, abych tohle krásné město mohla lépe prozkoumat. A proč jsem si Lisabon tak zamilovala?

Úžasné výhledy na město
Město se rozkládá na strmých svazích. Při jejich zdolání na mě čekaly krásné výhledy na město a do přístavu. Lisabon nabízí tolik vyhlídek, že jsem nevěděla, která z nich je hezčí. Colour everywhere
Bílá. Žlutá. Modrá... Lisabon je krásně zbarvený a díky tomu tak fotogenický. Vysoké barevné domy, občas se špinavou omítkou, působí trochu oprýskaně, ale dodávají městu osobitou atmosféru. 


Street art
Když jsme u těch barev, tak Lisabon mě nejvíce zaujala právě streetovým uměním. Veselé postavy a nejbarevnější mozaiky najdete na domech, na silnicích i na popelnicích. Vše mi hezky zapadalo :)


Honba za památkami
A zase historické budovy, památníky a jiná architektonická díla. Tohle město mě velice překvapilo množstvím památek, které v sobě ukrývá. Nestačil by mi snad ani měsíc, abych si v klidu vše prohlédla a vyfotila. 


Je tu Golden Gate Bridge
Ponte 25 de Abril (Most 25.dubna) je pojmenován na památku Karafiátové revoluce, která svrhla tehdejší diktaturu a přinesla Portugalsku demokracii. Nejzajímavější však je, že vypadá jako dvojče Golden Gate v San Franciscu. Nemusím ani do USA!!

Dobré jídlo a pití
Velmi ráda jím mořské plody a k tomu si vychutnávám sklenici dobrého vína. Nemohla jsem si stěžovat. Velmi mi však zachutnaly nasolené tresky, po kterých jsem se olizovala ještě druhý den. To byla dobrota.


Neměla jsem hluboko do kapsy
Vyzkoušeli jsme na doporučení restauraci, která funguje na podobném principu jako Brasileiro v Praze. Zaplatíte za osobu. Jen tak si sedíte a číšnici vám přinášejí jídla (nejčastěji maso) a vy jíte, dokud můžete. V Portugalsku jsme zaplatili za takovou službu 17 euro ( v Praze od 585 Kč). Cena ubytování nižší než v Praze. Se srovnání s Anglií, radši mlčím.


Tramvaje a tuk tuk
Tak jako Londýn má doble deckery, Benátky své gondoly, tak Lisabon má žluté tramvaje, bez niž to snad nejde. Nejslavnější tramvají je tu s číslem 28. ;) Já si tedy pro příště chci vyzkoušet cestu v tuk tuku.


Tipy a rady:

Věřím, že se najde toho více, proč milovat Lisabon. Jelikož jsem však byla v Lisabonu jen na skok, tak vás spíše odkážu na jiné stránky, které vám jistě pomůžou. Pokud přemýšlíte o cestě a rádi byste ušetřili nějakou kačku, tak doporučuji stránku levnocestovani.cz. Najdete zde tipy na levné ubytování a letenky.

V tomto odkazu najdete rubriku zaměřenou pouze na Lisabon.

A kdo by vám mohl poradit více? Určitě člověk, který již nějakou dobu v Portugalsku bydlí, pracuje, zná místní kulturu a ví, kam jít a nejít. Ejnets je blog slečny z Ústí nad Labem, která si sbalila jednoho dne kufry a vydala se do světa. Nyní je právě v Lisabonu a její články jsou velmi zajímavé plné rad a tipů. A její blog je stejně tak barevný jako Lisabon. :)

Share:

0 Comments

Děkuji moc za váš komentář :)