Bastei: Vyhlídkový ráj Saského Švýcarska


Se spolužáky z gymnázia jsme se vydali za hranice naši země, abychom prozkoumali německou část Saského Švýcarska. Určitě vás tato oblast okouzlí nespočetným množstvím skalních útvarů, z jejichž vrcholků budete mít nádherné výhledy do okolí.

Z malebného městečka Rathen jsme se vydali přímo na Basteibrücke, který se stal cílem našeho výletu. Než jsme se na něj však dostali, museli jsme zdolat strmou cestu do kopce. Bohužel na ty pomalejší (na mě) musela parta čekat až si vše vyfotí (aspoň že mám fotoaparát, jinak nevím, na co bych se vymluvila), ale myslím, že jim to tak nevadilo. Na první zastávce se nám totiž naskytl  úžasný výhled na řeku Labe, která se klikatila podél skal. Úplně jsme se zapomněli.


Po krátké přestávce jsme pokračovali v cestě. Před skalním mostem jsme odbočili z cesty a šli si prohlédnout hrad Neurathen, z kterého moc nezbylo. Vstupné 1,5 euro je však za symbolickou cenu, jelikož se před vámi objeví další velkolepé vyhlídky. Pomocí kovových žebříků a mostů se dostanete mezi skalní bloky. Z některých míst můžete poslouchat hudbu z divadla, které se nachází pod skalisky.


A konečně Basteibrücke!!! Tento dlouhý most překlenuje Kuní jámu a je to vůbec první postavený most, který byl postaven za účelem turistiky. Při přecházení mostu budete mít opět výhledy do krajiny a především na skalní útvary.  Hned za mostem se nachází další vyhlídky, z kterých uvidíte celý Basteibrücke a pohledy na pohádkovou scenérii Labských pískovců. Těch vyhlídek není málo, ale nebudete ničeho litovat.


Bastei vám nabídne desítek krásných výhledů až nebudete vědět, jaká je ta nejhezčí. Cestu domů jsme zvolili okolo Kosího jezera se zastávkou u vodopádu, kde jsme odpočívali nad půllitrem piva. S veselou náladou jsme si to zamířili rovnou k jezeru. Pokud patříte mezi romantické duše, můžete si půjčit šlapadla nebo loďku a projet se po jezeře. Nám se více zalíbili čínští kapři, které můžete nakrmit. U jezera se nachází automaty s krmivem. Nezbavujte se svačiny taj!! Po krmení ryb jsme šli do města, z kterého jsme započali náš výlet a odtud přívozem a vlakem domů.

Po dlouhé době velmi vydařený  trip, na kterém jsem se hodně nasmála. Ráda cestuji sama, ale takhle s přáteli to není vůbec špatný.  Sdílíme společné okamžiky a užíváme si společnou cestu. A co vy? Cestujete sami nebo s přítelem či s celou partou? :)
Share:

0 Comments

Děkuji moc za váš komentář :)