My six favourite merry old towns in England

Anglie je neuvěřitelně krásná země, ve které jsem nechala kus svého srdce. Více než Londýn a ruch velkoměsta, jsem si chtěla užít typická anglická města a vesničky a najít kouzlo Anglie - kamenné domy s křivými střechami, plíživé révy, louky plné ovcí a modré lesy z pohádek. Opravdu zde existuje celá řada úžasných měst a vesnice, do kterých se zamilujete. A zde je mých šest nejoblíbenějších, které mohu navštěvovat znovu a znovu. Nikdy mě neomrzí.


Bath
Bath se nachází v jihozápadní Anglii a je známý díky svým lázním a nádherné architektuře. Není velkým překvapením, že Bath byla oblíbená destinace pro známé osobnosti. Jane Austen se město tak zalíbilo, že jej i zmínila ve svých románech. Nejznámější atrakcí, jsou římské lázně, které leží v centrum města a můžete tak vidět část města, jak vypadala před více než dva tisíce lety. 


Bibury
Bibury leží v oblasti Cotswolds a je snadno pochopitelné, proč je často nazýváno jako nejhezčí vesnice v Anglii. Při návštěvě nezapomeňte navštívit Arlington Row, pravděpodobně jednu z nejkrásnějších anglických uliček. 


Cambridge
Pro mě jedno z nejromantičtějších měst v Anglii. Velmi doporučuji plavbu na lodičkách na řece Cam, která protéká univerzitním městem, odkud budete mít neuvěřitelný výhled na vysoké školy. Město se pyšní velmi krásnou architekturou a majestátními budovami.


Oxford
V Oxfordu jsem bydlela necelý měsíc, kdy jsem zde navštěvovala kurzy anglického jazyka a mohla tak prozkoumat krásy toho města. Univerzita byla založena ve dvanáctém století, kdy měla soupeřit se slavnou univerzitou v Paříži. Mnohé školy v Oxfordu byly dotovány královskou rodinou a církví, což znamenalo, že měly dostatek financí, aby nalákaly významné architekty a Oxford se tak stal uměleckým dílem Anglie. 


Stratford upon Avon
Stratford upon Avon je velmi oblíbené město turistů, jelikož je rodištěm nejslavnějšího dramatika a básníka William Shakespeare. Dům, ve kterém se Shakespeare narodil, je velmi udržovaný a návštěva vás přenese zpět v čase. Staré anglické domy, které jsou dřevem orámované, najdete po městě hned několik. Nejvíce se mi líbí procházka kolem řeky Avon, která vás zavede ke kostelu, kde byl pohřben Shakespeare. Opravdu majestátní budova a doporučuji navštívit. 


Warwick
Warwick je poměrně malé město mezi Londýnem a Birmighamem. Ideální místo k návštěvě historie - středověká Lord Leicester nemocnice a hrad Warwick, který patří mezi nejkrásnější hrady v Anglii, vás dostane na kolena. Je opravdu ohromný. Bohužel vstupné je poměrně vysoké i na místní poměry, takže návštěva mě teprve čeká. 


Na mém bucket listu je ještě například York a Bristol, které z vyprávění a z fotek vypadají velmi zajímavě a doufám, že je při další návštěvě Anglie stihnu. Máte též nějaká oblíbená města nebo vesnice v Anglii, do kterých se rádi vracíte? Napište mi své tipy a favority do komentářů. 

Share:

0 Comments

Děkuji moc za váš komentář :)