Cambridge nebo Oxford?

Mají skvělou pověst, vynikající vzdělání a absolventům zajistí velmi dobrou budoucnost. Jaké město je však hezčí a zajímavější z pohledu návštěvníka? Které byste měli  určitě navštívit? 


Cambridge je velmi půvabné město, známý svými univerzitami a krásnou architekturou. Kombinace okouzlujících dlážděných nárožích a budov, které vypadají jak z pohlednice, vám vykouzlí úsměv na tváři a zaplní vaše sociální sítě. Tohle univerzitní město dobře ví, jak každého oslovit. V letních měsících si můžete vychutnat projížďku na lodičkách a podívat se na budovy z jiného úhlu pohledu nebo si zapůjčit bicykl a prozkoumat univerzity pomocí kola. Školy mají některé části budov přístupné pro veřejnost, takže se za malý poplatek dostanete do místností, kde se studenti učí a žijí svůj studentský život. 


Krásných zákoutí najdete v Cambdridge nespočet. Velmi doporučuji navštívit i obchody, ve kterých se skrývají poklady. Já si odvezla peněženku, která mi už čtvrtým rokem dělá okrasu na cestách. O víkendu se konají trhy, kde se levně a dobře najíte. Wafle s ovocem a se zmrzlinou byly vynikající a neměly chybu. 

Rivalita mezi Cambridge a Oxfordem je legendární a dokonale to odráží i nařízení, podle něhož si studenti nesmí podat přihlášku současně na Cambridge a Oxford v jednom kalendářním roce. 

Oxford leží v okolí Cotswolds. Známé univerzitní město je ideálním místem, kde lze bloudit v uličkách a užívat si studentské město. Historie na vás dýchá z každé zdi budovy. První zástavkou pravděpodobně bude Christ Church College, ve které se nachází jídelna, jenž inspirovala filmaře Harryho Pottera, tak jako celý Oxford. ;) 

A které univerzitní město spíše navštívit? :D Pokud jste fanoušek Harryho Pottera (jako já) doporučuji návštěvu Oxfordu, kde se natáčely nějaké scény. Oxford měl konkurovat univerzitě v Paříži a jelikož z velké části byl financován z královské pokladnice, tak zde pracovali známí architekti a stavaři. V Oxfordu jsem byla přes měsíce a neustále se toulala v uličkách. Přijde mi dynamičtější než Cambridge a navíc zde mají velmi dobrou zmrzlinu... ale wafle byly též dobré a ty lodičky? Upřímně, nemohu si nijak vybrat, kde se mi líbilo více. Navštívili jste jedno z těchto univerzitních měst a jaké se vám více líbilo? :) 

Share:

0 Comments

Děkuji moc za váš komentář :)