Rozhledna Sněžník: Výšlap k šachové figurce

Když jsem byla v Anglii, často jsem se setkávala, že samotní Angličané nevěděli, kde je místo, které jsem navštívila. Neustále se mě vyptávali a občas mi i přinesli mapu, abych jim oblast ukázala. Většina zná pouze okolí svého bydliště a své oblíbené destinace, které opakovaně navštěvují. Možná byste se divili, ale narazila jsem na dost angličanů, kteří nikdy nebyli v Cambridge, v Oxfordu, v Liverpoolu nebo v Brightonu.  Po čase jsem si uvědomila, že jsem nikdy nenavštívila Karlštejn, nebyla v Brně (krom zemědělské výstavy :D) a neznám vůbec vyhlídky okolo svého města  Na rodnou zemi je vždy dost času. Z toho důvodu jsem se rozhodla, že nebudu sedět doma jen na zadku a začnu se více seznamovat s naší krásnou zemí. Chci ji lépe znát :) 

Krásné květnové počasí nás lákalo na menší trip v přírodě. Neodolali jsme a vyrazili směr Děčínský Sněžník, který jsem si přála tak dlouho navštívit. Autem jsme zajeli přibližně dva kilometry pod vrchol Sněžníku a poté se vydali po zpevněné cestě do kopce, která vede lesem a mezi skálami. 


Místo na odpočinek jsme našli v půli cesty, na hraně pískovcové plošiny, kde jsme si užívali krásný výhled do okolí. Po krátkém odpočinku jsme se vydali na vrchol Děčínského Sněžníku, kde je postavena rozhledna připomínající šachovou figurku. Rozhledna je otevřena pouze za příznivých podmínek a klíč ke vstupu na rozhlednu je možné si zapůjčit v bufetu u věže (vratná záloha 100,- Kč). Z vrcholu se vám naskytne dech beroucí výhled na Lužické hory a Českosaské Švýcarsko. Nechybí ani tabule popisující výhled včetně kilometrové vzdálenosti, takže si můžete rovnou naplánovat další výlet. Při sezení na skále nám začalo pršet. Odvážnějším (mně) to nevadilo (miluji déšť), ale jelikož někdo byl oblečený pomalu jak do divadla, vyrazili jsme směrem k autu. Děčínský Sněžník jsem nenavštívila naposledy. Chci sem zavítat na podzim, kdy příroda bude krásně zbarvená a na zimu, kdy bude vše schované pod sněhem. Navštívili jste tuto rozhlednu nebo znáte jinou, kterou bych měla navštívit? Nenechávejte si to prosím pro sebe a hoďte mi nějaké tipy. Děkuji všem za přečtení a přeji krásný den :)Share:

0 Comments

Děkuji moc za váš komentář :)