Keukenhof: Nejkrásnější zahrada v Evropě

Vonící květinová pole, ve kterých se budete chtít ztratit. Kouzelné zákoutí s lavičkami pro zamilované, japonské zahrady, ale především přes milion květin, které vytváří obrazce, můžete vidět v nejrozsáhlejším parku na světě. Keukenhof, často nazýván jako ,,zahrada Evopy", se nachází nedaleko Amsterdamu a každoročně ho navštíví přes osm set tisíc milovníků zahrad a květin. 


Jelikož se Keukenhof nachází v Holandsku, najdete tu především tulipány, ale svůj prostor zde mají i orchideje, narcisky, krokusy a jiné květiny. Tímto kouzelným místem procházíte po stezkách, ale pokud si chcete trochu zasportovat, můžete si park objet na kole. Pro romantické duše jsou zde připravené lodičky, které vás provezou po okolí.


Keukenhof byla dříve bylinková zahrada uprostřed revíru a patřila holandské hraběnce Jacoby Bavorské. Otec a syn Zocherové však bylinkovou zahradu přeměnili do podoby nynějšího parku, jenž byl poprvé otevřen pro veřejnost v roce 1950 a od té doby Keukenhof navštívilo více než padesát milionů návštěvníků. Neuvěřitelné!


Pokud milujete vůni tulipánů a chcete navštívit Holandsko, tak vám vřele doporučuji navštívit tento květinový park. Pro nejmenší jsou zde připravené akce a navštívit můžete s nimi i mini zoo. Keukenhof jsem určitě nenavštívila naposledy a už se těším na další návštěvu. Share:

0 Comments

Děkuji moc za váš komentář :)