Andechs a Ammersee: Vepřová specialita a pohádkový dům

Německo mě nikdy v životě nelákalo a ničím nepřitahovalo. Když jsem však přijela z Anglie domů a přemýšlela, kde bych mohla objevovat nová místa, tak první volba padla na moji rodnou zem a na Německo, které mám skoro za rohem. Náš první plán zahrnoval Mnichov - Ammersee - Neuschwanstein. Kvůli vzdálenosti jsme však vyškrtli Mnichov a místo něj si zajeli do Andechs.

Andechs se nachází na východním břehu jezera Ammer (Ammersee) v Bavorsku. Okolo se rozprostírá nádherná příroda s bavorskými vesničkami a hlubokými lesy.  Na kopci Andechs stojí stejnojmenný benediktinský klášter, do kterého míří ročně tisíce turistů, aby ochutnali jejich specialitu. Naše první kroky však vedly rovnou do kláštera, jehož vnitřek je nádherně zdobený a vybízí vás, si jen tak sednout a kochat se tou krásou. Klášter též nabízí si vyšlapat ,,pár" schodů a podívat se do okolí z klášterní věže. Mám velký strach z výšek a čím více schodů jsem měla za sebou, tím více se mi třásla kolena. Uličky do věže jsou tak úzké, že jsem při své výšce (167 cm) měla problém projít do vyššího patra s batohem na zádech. Výhled však stojí za to a všem doporučuji předtím, než se půjdou nadlábnout. 


A pak už konečně očekávaná specialita. Vepřové koleno a klášterní pivo. Kůrka od kolene chutnala jako škvarky a já se ji nemohla nabažit. Tak dobré koleno jsem naposledy jedla u Kárla Kolarika ve Vídni. A pivo... Plzeň je lepší, ale i tak se mi chuťové pohárky roztancovaly na jazyku. Po výborném obědě jsme vyrazili směr k Ammersee, ke kterému vede pěší cesta z Andechs, jelikož jsme se sotva hýbali, vybrali jsme si auto, které vypadalo v tu chvíli tak pohodlně. Zastavili jsme u jezera a jen tak se procházeli okolo. 


Jezero je neuvěřitelně čisté a průzračné. Vedle pěší cesty stojí krásné domky, obchody a hotely. Nejvíce mě zaujal dům, který byl určen pro tenisový klub. Takový pohádkový domeček. 


Jelikož se blížilo k večeru, tak jsme se po procházce vydali rovnou do hotelu, kde jsme se ubytovali a následně si připili vínem k mým pětadvacátým narozeninám. Co více si přát než tripovat a mít u sebe svoji rodinu a přátelé? Tak skončil náš první den v Německu, který dopadl nad naše očekávání velmi dobře, ale to nejlepší nás teprve čekalo. Ale to až v dalším článku :) 

Share:

0 Comments

Děkuji moc za váš komentář :)