Cotswolds: Srdce Anglie

Londýn je evropská turistická jednička. V mezinárodním žebříčku návštěvnosti překonává i Dubaj a nikdy nespící New York. Většina lidí si kupuje především prodloužené víkendy, kdy za 2-3 dny běhají jako šílení po Londýně, aby si udělali selfie u telefonní budky, viděli královskou rodinu, ochutnali fish and chips a vyfotili pár fotek na instagram. Věřte mi, i když budete v Londýně žít padesát let, tak stále tu něco skvělého objevíte. Nespěchejte!! V Londýně je tisíc zajímavých míst, které byste měli navštívit. Nemáte šanci oběhnout všechny místa za celý svůj život, natož za tři dny. Miluji Londýn, ale více si užívám na čerstvém vzduchu někde v přírodě bez lidí. A navíc zastávám názor, že ta pravá Anglie se ukrývá úplně někde jinde. 


Cotswolds, oblast nacházející se v západní části Anglie, je známý pod přezdívkou ,,srdce Anglie". Najdete tu mnoho krásných vesniček, řídké lesy listnatých stromů, velké pastviny s ovcemi a významné historické památky. Domy  jsou zde postavené z místního medově zbarveného kamene, což dodává oblasti na jedinečnosti. Trávila jsem v Cotswoldsu několik víkendů a ráda se budu sem vracet. A co navštívit a nenechat si ujít?

Bibury
Skvostná vesnička, která není zasažená moderní civilizací. Půvabné domky, obrostlé popínavými rostlinami, vypadají jak ze starých romantických knih. V Bibury se nachází kostel a opatství Panny Marie a odpočinout si můžete v roztomilých tea roomech, kde vám naservírují květinové konvičky s voňavými čaji a lahodné dorty. 


Bourton on the Water
Bourton on the Water je nezapomenutelné místo, které je často přezdíváno jako Malé Benátky. Nejednou vyhrála cenu o nejhezčí vesnici roku. Procházku, podél řeky mezi medově zbarvenými domky s roztomilými obchůdky, si zde užívají tisíce turistů, kteří zavítají do vesnice. Doporučuji ochutnat místní zmrzlinu a navštívit Birdland Park and Garden. 


Broadway Tower
Broadway Tower mohu vřele doporučit. Za jasného počasí vám nabízí výhled až do šestnácti krajů. Tato věž byla postavena pro Lady Coventry v osmnáctém století, která jej mohla pozorovat ze svého sídla ve Worcesteru. Šťastná to žena :) U věže bylo postaveno i menší posezení a obchod s různými věcmi (nejen s turistickými). Při pití černého čaje se můžete tedy kochat výhledem a nebo pozorovat koně, kterou se nacházejí poblíž. Co více si přát? 


Cotswold Wildlife Park and Gardens 
Pro mě jedinečnost na světě. V parku můžete sledovat nosorožce, jak se pasou před Manor House, procházet se mezi lemury, prozkoumat tropický pavilon s volně létajícími ptáky a netopýry a nebo se projet vláčkem. Ideální místo, kde trávit čas s rodinou a nebo si udělat piknik s kamarády. 


Chipping Campden
Chipping Campden je další městečko, které stojí za vidění. Na high street se nachází řada medově zbarvených domů, ve který se skrývají tea roomy, obchody s plyšovými medvídky a sběratelskými miniaturami. 

Dover's Hill
Pokud se rádi procházíte v přírodě, tak vám doporučuji jít na Dover´s Hill. V Anglii se mi velice líbí, že tu fungují tzv. public pathy, kdy můžete projít přes cizí pozemek a často vás přijdou pozdravit i zvědaví koně a nebo ovce. 


Tyndale monument 
Tyndale monument je památník postavený na kopci North Nibley v Gloucesteshire. Pokud netrpíte závratí, tak si můžete výhled vychutnat přímo z Tyndale monument. A to by nebyla Anglie, aby vstupné nebylo dobrovolné.


Cotswolds patří mezi mé oblíbené oblasti v Anglii. Kdekoliv zastavíte, tak něco kouzelného najdete. Krásná příroda okolo anglických vesniček vám vyrazí dech. Pokud zvažujete, jaká místa v Anglii navštívit, nezapomeňte na Cotswolds. Určitě nebudete litovat ;)


Share:

0 Comments

Děkuji moc za váš komentář :)