Blenheim Palace: Národní poklad s historickým šarmem

Blenheim Palace se nachází v krásném parku v městečku Woodstock, které se nachází blízko Oxfordu. Sídlo se stavělo od roku 1705 až 1722 a stalo se tak příkladem vznešeného panství. Prvním majitelem byl John Churchil I., který dostal Blenheim za své služby v anglické armádě, jenž tehdy vyhrála nad  francouzsko-pruským vojskem.


Blenheim se stal národním pokladem a dostal se do hledáčku filmových producentů. Natáčela se zde dvacátá čtvrtá bondovka Spectre, kdy se James Bond objeví na tajné schůzce Spectre a poté skáče z prvního patra a nasedá do Aston Martina DB10. Po výjezdu z brány však honička pokračuje v Itálii. Blenheim nehostil jen Bonda, ale také Cinderellu (2015), Hamleta, Toma Cruise z Mission Impossible nebo Královu zahradnici. 


Blenheim je zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO. Palác je obklopen velkým parkem, ve kterém naleznete anglické zahrady, jezera s fontánkami nebo celou řadou zajímavých soch. 


Blenheim je také rodištěm a původním domovem sira Winstona Churchilla. Na jeho počest se v zahradě postavil pomník a v paláci je vystavena stálá expozice, která je spjata s Churchillovým životem. 


I když nám pršelo a foukal vítr, tak jsem si atmosféru jedinečného paláce a krásných zahrad užila. Věřím, že bych se za slunečného dne válela v trávě a nebo uspořádala piknik. Návštěvu aristokratického sídla mohu vřele doporučit a pokud budete mít čas, tak se můžete stavit ještě v nedalekém Oxfordu. Share:

0 Comments

Děkuji moc za váš komentář :)