Camden Town - nikdy nespící čtvrť Londýna

Camden Town, je živá a multikulturní čtvrť Londýna, známá díky svým marketům, nočnímu životu, architektuře a skvělému jídlu. Zastávka metra patří k nejrušnějším zastávkám v celém Londýně (není to Oxford street), z toho důvodu je odjezdová stanice metra uzavřena během víkendu a k dispozici vám jsou autobusy o ulici dál. Proč je tato část tak oblíbená a co v Camden Town můžete dělat?


Atmosféra
Londýn je jedním z nejvíce multikulturních měst na světě a Camden Town není výjimkou. Právě naopak. Když se objevíte na rušné ulici Camden High Street, začnete nasávat úplně jinou atmosféru než za celou dobu v Londýně. Krom zástupu turistů, zde uvidíte mnoho různých stylů vedle sebe - gothic, rock, punk, barbie, japonské postavičky, hippie... Na chvilku budete v Číně, poté přeskočíte do Brazílie a skončíte u Batmana nebo Kloboučníka z Alenky v říši divů. Nepředvídatelný Camden Town. 


Budovy a street art
Pozornost upoutají pestrobarevné fasády, které jsou zdobené dle zaměření obchodů. Pokud si budete chtít koupit vonné tyčinky, lapače snů a náramky z rudrakshi, tak hledejte žlutou budovu, na které je vystaven slon s nápisem Namaste. Pro shopaholiky se zde nachází mnoho krásných krámů. Obchod s botami jsou v budově s fasádou velké Conversky.
Kouzlo street artu najdete na každém rohu, zdi i chodníku. ,,Mekkou street artu" je sice Shoreditch, který doporučuji, ale Camden si zaslouží svoje uznání. V současné době zde najdete více než sto grafitů. Pokud patříte mezi nadšence street artu, můžete si projít Camden s odborníky, kteří vám ukáží všechny grafity a budou vás informovat o umělcích, kteří je vytvořili. Více naleznete zde. 


Camden market - shopping
Camden market vznikl  v roce 1972, kdy jej založili přátelé a obchodní partneři Dr. Bill Fulford a Peter Wheeler. Tehdy však Camden market byl místem, kde se scházeli příznivci různých subkultur (punkeři, rastafariáni, rockeři aj.) a ve svých stáncích prodávali rukodělné výrobky. Nyní se trhy staly přitažlivými pro širokou veřejnost a patří mezi nejnavštěvovanější na světe.  Camden market je otevřený 365 dní v roce a najdete zde vše, co si umanete. 

Jídlo a pití
Vůně jídel se line po celé ulici. Vybere si tu opravdu každý, protože jídla jsou tu z celého světa a za příznivé ceny. Pro milovníky sladkého je zde takový výběr, že odejdete s nacpaným břichem. A bude vám blbě. Můj tip je Cereal Killer Cafe, kde si můžete namíchat svoji kombinaci cereálií a k tomu popíjet velmi dobrou čokoládu, která vám přeteče až na talířek (je to schválně tak udělané). 


Noční život
V Camdenu naleznete nespočet barů, restaurací, diskoték a nočních podniků, které jsou zaměřeny na jednotlivé druhy hudby. Pokud milujte rock, tak navštivte Devonshire Arms, kousek od hlavní ulice, kde si můžete poslechnout nezapomenutelné rockové hity společně s lidmi v kožených bundách. Dalšími oblíbenými zastávkami jsou Black Heart, Worlds End, nebo Electric Ballroom. Pokud máte pouze jeden den, vyberte si dva až tři bary. Davy jsou obrovské a většina barů zavírá ve tři ráno. Čím dříve půjdete, tím lépe pro vás.


Je to živá, energetická, zajímavá a krásná oblast v Londýně, kde se příjemně tráví čas.  A bez ohledu na to, co hledáte, je tu dost vysoká šance, že to najdete zrovna v Camdenu. Věřím, že si Camden Town zamilujete a budete na něj rádi vzpomínat, tak jako já. 

Share:

0 Comments

Děkuji moc za váš komentář :)